Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Спортист Своге започна убедително в плейофите

Миналогодишният шампион в регион Запад на ББЛ А група Спортист Своге също не срещна затруднения срещу Правец и го победи с 88:68 за 1-0 в серията.

аскетболистите на Емил Горанов взеха инициативата още в началото и след десет минути игра водеха с 22:15. Ключова се оказа силната втора четвърт, в която те лимитираха съперника си само до 8 точки и на почивката се откъснаха с 55:24. Правец заигра доста по-добре след паузата и свали изоставането си до 15, но преди последната част авансът на Спортист отново бе внушителен – 71:50. В оставащото време играта бе сравнително равностойна, като отборът от Своге нямаше проблем да задържи преднината си и да спечели.

Най-резултатен за успеха с 24 бе Иван Ценов, по 17 реализираха Симеон Ценов и Борис Матраков (11 борби), с 16 е Мартин Раднев, 10 има Джими Хънт (9 асистенции).

За Правец Стефан Гунински отбеляза 18 точки, 15 има Данаил Христов, с 14 е Павлин Ганчев (12 борби), а 12 точки добави Ерик Кирилов.