Бързаков и Дамянов матираха Политехника

Миньор 2015 се наложи над Политехника с 95:76 в първия мач от четвъртфиналната серия в регион Запад на ББЛ А група.

Лидерът в редовния сезон изигра много силно първо полувреме, в което на практика си реши мача. Той поведе с двуцифрена преднина само за няколко минути, а след една част игра бе напред с 27:18. Разликата продължи да расте и през втория период, като на почивката резултатът бе 51:32 в негова полза. Резултатността бе доста висока и след паузата, като баскетболистите на Георги Младенов поддържаха комфортен аванс, който не изпуснаха до последно.

Любопитното е, че приблизително 2/3 от точките на победителите бяха вкарани само от двама баскетболисти. Георги Бързаков бе най-резултатен с 33 точки, 30 вкара Георги Дамянов.

За столичния тим Йордан Кирилов отбеляза 21 точки, по 12 имат Стефан Георгиев (8 борби) и Найден Найденов, а с 11 е Филип Сребров.