Айнтрахт пише история в Европа, но е все така тих в Бундеслигата

Стигналият до финал в Лига Европа тим на Айнтрахт (Франкфурт) продължава да бъде неубедителен на домашна сцена и регистрира седми пореден мач без победа в Бундеслигата. Този път отборът направи домакинско 1:1 с Борусия (Мьонхенгладбах) в среща от предпоследния кръг. Двубоят обаче беше значение и за двата състава, защото те доиграват шампионата, след като са в средата на класирането.

“Орлите” даже извадиха късмет, че не загубиха, защото футболистите на Гладбах направиха куп пропуски. Гостите поведоха още в 4-тата минута чрез Аласен Плеа, а Айнтрахт изравни в 66-ата чрез далечен шут на Гонсало Пасиенсия.

Вратарят на отбора от Франкфурт Кевин Трап се намеси отлично в две ситуации, в които оставаше сам срещу футболист на съперника - Брийл Емболо и Лука Нетц. Веднъж пък Макото Хасебе изчисти от голлинията с глава, отново след удар на Емболо.

Минута преди края съдиите не зачетоха попадение на Дайчи Камада за Айнтрахт, тъй като японецът беше в засада.

Изнедаващо главният рефер Феликс Цвайер даде само 35 секунди добавено време на втората част, независимо че в нея бяха направени шест смени.

Преди началото на двубоя домакините официално изпратиха бившия си капитан Давид Абрахам. Той се оттегли от футбола още преди година, но клубът отложи церемонията досега, за да може да има много фенове на стадиона.

Снимки: Gettyimages