Аталанта запази надежди за Европа, Петко Христов игра едно полувреме

Аталанта запази надежди за класиране в евротурнирите, след като спечели с 3:1 гостуването си на Специя. Българският национал Петко Христов бе титуляр за домакините, но бе сменен на почивката, след като получи удар в коляното в края на първата част. Луис Муриел откри резултата в 16-ата минута, а Даниеле Верде изравни след половин час игра. Тимът на Гасперини имаше предимство след почивката. Берат Джимсити се разписа в 73-ата минута, а Марио Пашалич вкара трети гол за гостите три минути преди края.

Аталанта записа едва втора победа в последните си девет мача. Успехът изравни тима от Бергамо по точки с Рома на шестото място. За Специя това бе четвърта поредна загуба. Отборът на Тиаго Мота се намира на пет точки над зоната на изпадащите, като му остават два мача до края на сезона.

Специя се държеже равностойно през първото полувреме. Домакините можеха и да поведат, но Симоне Бастони нацели гредата малко преди първия гол в мача. Луис Муриел откри резултата в 16-ата минута след двойно подаване с Малиновски. Тимът на Тиаго Мота успя да изравни след половин час игра, след като защитата на гостите бе преодоляна с едно дъго подаване. Верде тръгна от средата на терена, преодоля Мусо и прати топката в мержата. Малко по-късно Верде отправи страхотен удар от воле. Мусо изби, но се оказа, че играчът на домакините е бил в засада.

Няколко минути преди почивката Петко Христов падна след сблъсък с Пашалич. Той сякаш получи удар в коляното и получаваше медицинска помощ няколко минути. Българинът доигра първото полувреме, но бе заменен на почивката.

През второто полувреме Аталанта имаше предимство, особено след 60-ата минута, когато създаде доста положения. Муриел бе близо до гол след час игра, а малко по-късно удар на Бога мина покрай вратата. В 73-ата минута гостите поведоха. След центриране Демирал насочи топката с глава към Джимсити, който също с глава прати топката в мрежата. Бога удари греда малко по-късно. Специя бе близо до изравняване при една контраатака. Емануел Джеси обаче направи голям пропуск. Той веднага бе наказан, след като Пашалич завърши добра атака в 87-ата минута и сложи край на интригата.

Снимки: Gettyimages