Дербито на Виена постави рекорд

Аустрия и Рапид направиха 1:1 в голямото дерби на австрийския футбол. Двата тима завършиха наравно в седми пореден шампионатен мач, което е рекорд в историята на местната Бундеслига. Символичните гости поведоха с гол на Бернхард Цимерман в 37-ата минута, но авторът на попадението беше изгонен в 58-ата минута. Аустрия натисна в края и стигна до равенството с точен изстрел на Ноа Охайо в 81-ата минута.

Този резултат запази преднината на Рапид от две точки пред градския съперник. Ако финишират трети, "зелено-белите" ще се класират за Лигата на конференциите. Още в следващия кръг обаче Рапид ще има тежък мач срещу шампиона РБ Залцбург, който и тази година нямаше конкуренция по пътя към титлата.

РБ Залцбург не показа милост към гостуващия Волфсбергер и го разгроми с 4:0. Отново над всички беше звездата на тима Карим Адейеми. Бъдещето ново попълнение на Борусия (Дортмунд) вкара два от головете и вече има общо 19 през сезона. Точни за домакините бяха още Джуниър Адаму и Умар Соле, а Расмус Кристенсен пропусна дузпа. Гостите играха в намален състав от 40-ата минута заради червен картон на Елиел Перец.

Победа постигна и Щурм (Грац), който ще финишира на второ място и ще играе в квалификациите на Шампионската лига. Бившият тим на Кирил Десподов надви с 2:1 като гост Аустрия (Клагенфурт). Николас Вимер от домакините получи червен картон в 12-ата минута, но Аустрия поведе в 48-ата с попадение на Тургай Гемиджибаши. Щурм обаче бързо иравни с гол на Якоб Янчер, а победата донесе Догболе Ниангбо в 87-ата минута.