Отново без победител в дербито на Виена

Рапид и Аустрия завършиха 1:1 в 335-ото издание на голямото дерби на Виена. Двата тима сътвориха интересен мач, като си размениха по едно полувреме преди почивката, а след нея действаха предпазливо и не успяха да се победят. По този начин Аустрия запази преднината си от 1 точка пред 'зелено-белите" в класирането.

Рапид започна по-силно и излезе напред в 14-ата минута с попадение на Роберт Любичич. Аустрия обаче изравни четвърт час по-късно, когато точен беше Марко Джуричин. Съперниците направиха равенства и в предишните 5 мача помежду си.

Убедителен лидер в австрийската Бундеслига е РБ Залцбург с 33 точки, пред Щурм (Грац) с 21, Аустрия с 20 и Рапид с 19. На дъното в първата шестица са Волфсбергер и Аустрия (Клагенфурт).