Брюж повали най-сериозния си конкурент и поведе в Белгия

Шампионът на Белгия Брюж излезе начело в класирането, след като почти през целия сезон беше принуден да догонва новака Юнион СЖ. Вчера двата тима се изправиха един срещу друг в Брюксел и гостите спечелиха с 2:0. По този начин Брюж се изравни по точки с Юнион СЖ, но има предимство в преките двубои и по-добра голова разлика.

Мачът беше равностоен, а домакините пропуснаха големия си шанс в началото на второто полувреме, когато Данте Ванзейър стреля неточно от дузпа. В 74-ата минута Андреас Сков Олсен центрира към ханс Ванакен и опитният халф се разписа с глава. Това беше гол номер 100 за белгийския национал с екипа на Брюж. В добавеното време Сков Олсен изведе Антонио Носа, който реши всичко в полза на "синьо-черните".

В другия мач от първата четворка Андерлехт разгроми с 4:0 като гост Атверп. Големият герой за отбора на Венсан Компани беше Франсис Амузу. 22-годишният нигериец заби хеттрик във вратата на домакините, за които не игра бившият защитник на Локомотив (Пловдив) Диниш Алмейда. Разписа се и Йошуа Зиркзее.

Андерлехт вече е еднолично на третото място в класирането, с аванс от 3 точки пред Антверп. В следващия кръг предстои нов мач между двата отбора, но вече в Брюксел.