Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Страсбург надви Брест като гост

Страсбург победи с 1:0 като гост Брест в среща от 36-ия кръг на футболното първенство на Франция и запази надежди за класиране в Лига Европа през следващия сезон. Кевин Гамейро донесе успеха на тима в попадение с 72-рата минута, което е негово 11-о за сезона.

Страсбург се изкачи на пето място в класирането с 60 точки, на две зад четвъртия Рен, който в момента е на позиция за участие в Лига Европа. Брест остава на 11-а позиция с 48 точки.

В стремежа си да стигнат до третата си поредна победа пред родна публика домакините бяха на сантиметри от откриването на резултата още във втората минута, когато след удар с глава на Стив Муни топката срещна напречната греда. Две минути след попадението на Страсбург гол на Мартин Сатриано от Брест беше отменен заради засада след намеса на системата за видеоповторение (ВАР).

Снимка: Racing Club de Strasbourg Alsace / Twitter