Пропуските на Иняки Уилямс и гредата лишиха Атлетик Билбао от победа срещу Валенсия

Атлетик Билбао и Валенсия завършиха при резултат 0:0 в мача помежду си на “Сан Мамес” в мач от 35-ия кръг на испанската Ла Лига. Домакините от Билбао могат да съжаляват доста повече за този резултат, тъй като почти всички ситуации за отбелязване на гол бяха пред вратата на Валенсия. Пропуските на Иняки Уилямс, напречната греда и спасяванията на грузинския страж на “прилепите” Гиорги Мамардашвили обаче позволиха на гостите да си тръгнат от стадиона на баските с точка.

Първия си пропуск Уилямс направи в 22-рата минута, когато Мамардашвили допусна грешка и това доведе до разбъркване пред вратата на “прилепите” и изстрел на футболист на баските. Мамардашвили отби, но топката попадна право в намиращия се в идеална позиция за гол Иняки Уилямс. Нападателят на “лъвовете” обаче необяснимо как не успя да уцели вратата. В тази ситуация останаха и съмнения за засада.

През втората част Уилямс продължи с пропуските. В 57-мата минута “деветката” на “лъвовете” изскочи очи в очи с Мамардашвили, но не съумя да го преодолее, като грузинецът направи решаващо спасяване. Малко след това Уилямс, намиращ се на метър-два пред голлинията, се размина с топката след центриране отляво.

В добавеното време също не липсваше драма. Първо Мамардашвили спаси по блестящ начин удар с глава на Уилямс, а в 95-тата минута резервата Асиер Вийялибре уцели напречната греда с глава и Атлетик отново не успя да вкара гол. В 98-мата минута резервата за Валенсия Уго Гийямон получи втори жълт, съответно червен картон, но това не промени нищо.

Баските са седми в класирането с 52 точки, а Валенсия заема 10-а позиция с 44 точки.