Патрик Шик се развихри и гарантира на Байер (Л) място в ШЛ

Байер (Леверкузен) си гарантира място в зона Шампионска лига през следващия сезон. В мач от предпоследния 33-и кръг на Бундеслигата “аспирините” надделяха с 4:2 над Хофенхайм като гости. Домакините водеха с 2:1 в резултата до 73-тата минута, но след това получиха три попадения. Патрик Шик бе над всички днес с два гола и една асистенция, а силен мач за бившия тим на Димитър Бербатов направи и Муса Диаби, отличил се с попадение и асистенция.

Байер е трети с вече 61 точки, катко записа днес третата си поредна шампионта победа. Хофенхайм пък е осми с 46 точки, като вече в 8 поредни срещи за първенство няма победа.

Грешка при изнасянето на топката на гостите в 22-рата минута позволи на Кристоф Баумгартнер да пробие отдясно, след което 22-годишният халф подаде на заелия добра позиция в наказателното поле на “аспирините” Жоржиньо Рутер и френският нападател с прецизен удар изпрати топката в долния десен ъгъл на стража на Байер Лукас Храдецки - 1:0 за Хофенхайм.

В 34-тата минута Патрик Шик изравни резултата за Леверкузен. Муса Диаби направи хубав пробив отляво и центрира, защитник на Хофе не успя да играе с топката и Шик “от ждроп” намери по блестящ начин топката, като опъна мрежата зад Оливер Бауман.

Радостта на гостите обаче бе твърде кратка, тъй като още в 36-тата минута Хофенхайм си върна аванса от един гол в резултата. Павел Кадержабек центрира отдясно, отбраната на гостите бе сварена неподготвена и почти от голнинията Кристоф Баумгартнер с глава добави към асистенцията си и попадение.

“Аспирините” нанесоха двоен удар на съперника си в рамките на три минути през второто полувреме. В 73-тата минута Муса Диаби бе изведен по великолепен начин в отлична голова позиция пред противниковата врата от Патрик Шик и хладнокръвно изравни резултата. Само 3 минути по-късно самият Шик направи резултата 2:3. Чехът получи топката на границата на наказателното поле, като бе с гръб към вратата. Шик се измъкна майсторски от двама играчи на Хофенхайми, при това със завъртане. Чехът изигра докрай ситуацията брилянтно, преодоля и стража Бауман, след което почти от легнало положение вкара топката във вратата.

Малко след това тоу-що появилият се на терена за Хофе датски халф Якоб Бруун Ларсен застраши вратата на Храдецки и уцели греда, а при добавката Андрей Крамарич не намери целта. Не след дълго пък Шик имаше чудесен шанс да оформи хеттрик и да реши мача в полза на Байер, но сантиметри точност не достигнаха на чешкия нападател.

В първата минута на добавеното време резервата за Байер Лукас Аларио се възползва от грешка на домакините, която му позволи да излезе сам срещу Бауман. Аржентинецът преодоля стража и на празна врата без проблеми оформи крайния резултат - 2:4.