100 години ски спорт в България

Фрайбург с грешна стъпка кръг преди края, която може да обезмисли всичките им усилия

Фрайбург направи неочаквана и сериозна грешка в преследването си на участие в Шампионската лига през следващата година и загуби като домакин от Унион (Берлин) с 1:4 в мач от 33-ия кръг на Бундеслигата. Домакините изиграха много слабо първо полувреме на своята сметка, в края на което губеха с три попадения, а в крайна сметка и не успяха да се възстановят от този удар през втората част. Попаденията за победителите бяха дело на Гриша Прьомел (11’), Кристофер Тримел (30’), Шералдо Бекер (41’) и Андрас Шафер (90’), а почетното попадение за момчетата на Кристиан Щрайх бе дело на Лукас Хьолер в 59-ата минута.

Берлинчани откриха резултата в 11-ата минута, когато една рикоширала топка попадна в краката на Гриша Прьомел и той я прати в опразнената мрежа за 0:1. Домакините не просто опитаха, но и върнаха попадението само две минути по-късно чрез Лукас Хьолер, но попадението му бе отменено след намеса на ВАР поради игра с ръка.

Унион (Берлин) отбеляза второ попадение на своята сметка след половин час игра, когато центриране в наказателното поле бе отлично засечено от Кристофър Тримел за 0:2. Играчите на Урс Фишер направиха положението на домакините трагично пет минути преди края на първата част, когато великолепна комбинация между Тайуо Ауоний и Шералдо Бекер даде възможност на последния да напредне отлично по дясното крило, да навлезе в наказателното поле и там да преодолее Марк Флекен за трети път в срещата.

Домакините започнаха много активно втората част и в рамките на пет минути пропуснаха два отлични шанса да намалят изоставането си. Вторият бе изключително сериозен, след като центриране отляво бе засечено на по-малко от метър от голлинията на Андреас Луте от Хьолер, но той все пак съумя да прати топката над горната греда на вратата. Именно централният нападател все пак успя да прати топката в мрежата в 59-ата минута, но радостта му трая твърде кратко, тъй като попадението бе отменено поради засада. Впоследствие се наложи няколко минутно прекъсване, за да бъде взето решение за правилността на това решение, което се оказа грешно и попадението все пак бе признато - 1:3.

Точка на спора сложиха гостите от Унион в последната минута на редовното време, когато Андреас Шафер увенча прекрасни индивидуални действия с попадение за 1:4 пред погледа на смаяната отбрана на домакините.

С тази загуба Фрайбург продължава да заема четвъртата позиция с 55 точки, но вече след 33 мача, а точно зад тях на 5-ото е Фрайбург с 54 точки, но и мач по-малко. Само една позиция по-надолу е Унион, който също има 54 точки кръг преди края.

Снимки: Gettyimages