Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Уникално зрелище и шест гола за едно полувреме излъчиха победител в битката за оставане в Ла Лига

Гранада направи решителна стъпка към своето оставане в Ла Лига и разби с 6:2 като гост Майорка в мач от 34-ия кръг на испанското първенство. Интересното в случая е, че двата тима изиграха сравнително равностойно първо полувреме, но през втората част, андалусийският тим разгроми своя противник. Попаденията за играчите на Айтор Каранка бяха дело на Луис Суарес (6’), Серхио Ескудеро (47’), Антонио Пуертас (55’), Хорхе Молина (69’, 90’) и Мюрто Узуни (78’), а за домакините точни бяха Салва Севийя (28’) и Антонио Раийо (58’).

Домакините започнаха по-активно двубоя и опитаха да притиснат футболистите на Айтор Каранка в първите минути. В 4-ата минута страхотен пробив на Такефуса Кубо, който се опита да премине през цялата отбрана на противника, но в крайна сметка ударът му бе спасен от Луис Максимиано.

Противно на логиката резултатът бе открит само две минути по-късно от Луис Суарес и прати една отбита топка в десния ъгъл на вратата на домакините за 1:0.

Домакините обаче възстановиха равенството в 28-ата минута, когато страхотно поле на Салва Севийя извън наказателното поле се оказа неспасяемо за Максимиано за 1:1. В края на първата част играчите на Хавиер Агире засилиха своя натиск. Първо в 41-ата минута Пабло Мафео подаде отлично към Ведат Мурики, но неговият изстрел премина покрай вратата, а две минути по-късно именно Мафео прати топката в мрежата, но попадението бе отменено поради засада.

Гостите отново взеха преднина в самото начало на второто полувреме, когато Серхио Ескудеро получи отличен пас на границата на наказателното поле, навлезе и прати прецизен удар в обратния ъгъл на вратаря, който се оказа недостижим за Серхио Рико, за 1:2. Гранада направи решителна стъпка към трите точки в днешния ден отбелязвайки трето попадение в 55-ата минута чрез Антонио Пуертас, който прати топката красиво с пета зад Серхио Рико за 3:1.

Играчите на Хавиер Агире обаче нямаха намерение да се предават и намалиха своето изоставане само три минути по-късно, когато Пабло Мафел бе оставен много лесно да центрира от десния фланг, а Антонио Раийо с глава се разписа за 2:3. Футболистите на Айтор Каранка обаче възстановиха преднината си от две попадения десетина минути по-късно, когато Хорхе Молина прати изключително точен удар извън наказателното поле, за да направи 2:4. Те отбелязаха и пето попадение в 78-ата минута, когато дълга топка пратена от Максимиано надскочи Антонио Раийо, топката бе открадната от опитния Молина, който подаде веднага към Мюрто Узуни, който отбеляза за 2:5.

Играчите на Айтор Каранка вкараха и шест попадение в самия край на двубоя, когато отново грешка при изнасянето на домакините доведе до отнемане на топката, а бързото преливане в предни позиции до хубав пас към Хорхе Молина, който с отличен удар с левия крак прати топката в левия страничен стълб и мрежата за 2:6.

С тази победа Граната събра 34 точки от 35 мача и заема 16-ото място в класирането, а Майорка е едно място по-надолу, точно над чертата, с 32 точки, но толкова и мач по-малко има 18-ия Кадис.