Спартак е с положителен баланс без Аврамов в състава си

Само два дни преди решителния трети мач в серията срещу Черноморец отборът на Спартак Плевен получи кошмарна новина, засягаща един от основните играчи на плевенчани. Както Sportal.bg вече информира, плеймейкърът Божидар Аврамов е аут до края на сезона, след като скъса кръстна връзка в лявото коляно в края на първото полувреме от втория двубой срещу “акулите”.

Тежка контузия за Божидар Аврамов

По този начин бившият национал отпада от сметките за мач №3 от четвъртфиналната серия срещу Черноморец, който ще се проведе утре от 19:00 часа в Бургас. Това ще е петият двубой през настоящия сезон, в който Спартак Плевен ще бъде без Божидар Аврамов в своите редици, като до този момент тимът на Тодор Тодоров се справя успешно в срещите, в които не може да разчита на гарда.

Плевенчани са спечелили 3 от 4-те си двубоя в отсъствието на Божо, като единствената загуба е от доминатора в редовния сезон Рилски спортист със 70:93 в края на октомври. След това обаче Спартак записва три поредни успеха, като един от тях е именно над Черноморец в Бургас - 87:84, преди да последват и победи на Академик Пловдив с 85:77 и над Черно море Тича с 91:82.

Във всички четири мача мястото на Аврамов в титулярната петица е било заемано от ветерана Мартин Маринов. 36-годишният гард се представя силно, когато трябва да запълва дупката от своя съотборник, като записва средни показатели от 11.7 точки, 3.5 борби и 2.0 асистенции сред стартовите пет. Интересното е, че той прави един от най-силните си мачове за сезона именно срещу Черноморец, когато бележи 15 точки плюс 7 борби и 3 асистенции при победата с 87:84 в началото на февруари.