Последният в Ла Лига тресна Реал Сосиедад и вече е предпоследен

Последният в класирането в испанската Ла Лига отбор на Леванте нанесе унизителна загуба с 2:1 у дома над борещия се за място в евротурнирите тим на Реал Сосиедад.

С успеха в двубоя от 35-ия кръг валенсианци вече заемат предпоследното място с актив от 29 точки, докато баските бървят шести с 56, като изостават на 2 точки от Бетис, който заема заветната пета позиция. Двубоят беше много оспорван, но през първото полувреме не се стигна до попадения. Първото падна в 53-ата минута, когато за Леванте се разписа Хорхе Мирамон.

Той получи топката отдясно на наказателното поле, стреля ниско по тревата и след отскок топката влетя в мрежата. Много скоро след това обаче гостите възстановиха равенството, като в герой се превърна Давид Силва, отбелязал с глава. В самия край на редовното време обаче Гонсало Мелеро донесе успеха и ценните три точки за Леванте.