Сиатъл стана първият отбор от САЩ, който печели Шампионската лига на КОНКАКАФ

Сиатъл Саундърс стана първият отбор от САЩ, който печели Шампионската лига на КОНКАКАФ – футболната централа на Северна, Централна Америка и Карибския басейн. Тимът от Сиатъл победи с убедителното 3:0 Пумас де УНАМ (Мексико) и след 2:2 в първата среща вдигна титлата с общ резултат 5:2. Две попадения за успеха на американския отбор вкара перуанският национал Раул Руидиас, като решаващо беше попадението му за 1:0 в 45-ата минута. След това той удвои в 80-ата, а Николас Лодейро в 88-ата минута сложи точка на спора. За Лодейро това е попадение номер 3 във финалната серия, след като се разписа два пъти в първия мач.

Актуалният формат на Шампионската лига на КОНКАКАФ е въведен от 2008-а година. Сиатъл е петият представител на Мейджър-лигата (МЛС), който достига до финал, но първи победител и по този начин си гарантира участие на Световното клубно първенство в края на календарната година. До момента единствено клубове от Мексико са печелили титлата, като Монтерей е рекордьор с пет трофея. Америка (Мексико Сити) и Пачука имат по две.

Това е осми голям трофей за клуба от Сиатъл в историята му след две шампионски титли на САЩ, четири национални купи и веднъж спечелена "Съпортърс Шийлд".

Снимки: Imago