Алекс Петков на линия за Арда срещу Локо (Пд)

Централният защитник на Арда Алекс Петков ще е готов за домакинството срещу Локомотив (Пловдив) в събота. Бранителят се контузи по време на визитата на Берое, като бе заменен принудително от Милен Стойчев в 65-ата минута.

“В първия момент контузията на Петков изглеждаше тежка, но прегледите показаха, че ситуацията с глезена му не е толкова сериозна. Все пак ще го следим до мача”, коментира треньорът на кърджалийци Стамен Белчев.

Той обаче няма да може да разчита на Светослав Ковачев. Атакуващият халф беше изгонен в двубоя под Аязмото в 71-ата минута.

Очаква се Белчев да направи известни размествания по състава за домакинството на Локо (Пд). Интересното е, че последната победа на Арда в елита бе именно срещу “смърфовете” - 5:1 у дома на 18 март. Оттогава кърджалийци записаха две равенства и три загуби.