Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Голяма издънка на Берое отдалечи тима от Европа

Отборите на Берое и Арда завършиха наравно 2:2 в мач 3-ия кръг на плейофа за 7-10 място в efbet Лига. Старозагорци трябва много да съжаляват, че изпуснаха победата, тъй като до 90-ата минута имаха преднина в резултата и бяха с човек повече на терена. Въпреки това гостите успяха да стигнат до точката с попадение от дузпа. С пропуснатата победа старозагорци направиха така, че спечелването на седмата позиция, която дава шанс за плейоф за Европа, да изглежда далеч по-сложна задача.

В класирането Берое заема така бленуваната позиция към момента. С 37 точки. По-късно днес обаче това може да се промени, когато Локомотив (Пловдив) гостува на ЦСКА 1948 и при победа “смърфовете” ще излязат начело. Арда от своя страна е с 31 точки и надеждите за Европа изглеждат мираж.

Първата възможност за гол бе в полза на гостите. в петата минута Тонислав Йорданов получи кълбото в наказателното поле и след като овладя добре топката стреля, но Генадий Ганев спаси с една ръка.

Резултатът бе открит от домакините в 18-ата минута. Тогава Давиде Мариани получи топката на границата на наказателното поле и с техничен удар прати кълбото в горния ъгъл на Мартин Луков.

В 31-ата минута Берое можеше да удвои преднината си. Алекс Петков позволи на Алиун Фал да му открадне топката и да излезе сам срещу Луков, но вратарят успя да отрази удара му.

В началото на втората част старозагорци стигнаха до второ попадение. Даниел Генов нахлу добре в наказателното поле и намери успоредно на голлинията, където Серкан Юсеин засече на празна врата за 2:0.

Скоро гостите намалиха резултата. Светослав Ковачев напредна по десния фланг и намери назад Иван Коконов, който засече по земя, за да върне Арда в играта.

В 71-ата минута Арда остана с човек по-малко. Светослав Ковачев получи втори жълт картон и трябваше да напусне предварително терена.

Противно на очакванията в последните минути Арда успя да наложи натиск и това доведе до успех. При едно центриране и удар с глава топката се удари в ръката на Сиам Бен Юсеф и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Тонислав Йорданов и изравни за крайното 2:2.

efbet Лига, плейоф 7-10 място, 3 кръг:

БЕРОЕ 2:2 АРДА
1:0 Мариани (18)
2:0 Юсеин (49)
2:1 Коконов (52)
2:2 Йорданов (90-д)

Състави:

БЕРОЕ: 33. Ганев, 43. Джонатан, 5. Бен Юсеф, 15. Динков, 20. Фуртадо, 10. Юсеин, 99. Камара, 18. Мариани, 8. Тунгара, 7. Генов, 11. Фал

АРДА: 71. Луков, 25. Кики, 5. Ганев, 24. Петков, 8. Желев, 77. Юруков, 70. Иванов, 11. Георгиев, 17. Коконов, 10. Ковачев, 9. Йорданов