Манчестър Юнайтед показа класа срещу Брентфорд

Отборът на Манчестър Юнайтед записа убедителен успех с 3:0 над Брентфорд в двубой от 35-ия кръг на Премиър лийг. Това беше последен домакински мач за “червените дяволи” през сезона, които след този успех се утвърдиха на шестото място с 58 точки и си осигуриха място в евротурнирите.

Първото попадение за "червените дяволи" отбеляза Бруно Фернандеш в 9-ата минута. В края на първата част попадение на Кристиано Роналдо беше отменено поради засада. В 61-ата минута все пак португалецът стигна до попадение чрез изпълнение на дузпа.  11 минути по-късно Рафаел Варан вкара за 3:0 след ъглов удар и така оформи  крайния резултат.

Домакините се бореха за място в евротурнирите, а гостите нямаха особена цел, тъй като заемаха място в средата на таблицата.

Мениджърът на гостите Томас Франк бе извършил две промени в състава си спрямо последния мач. Сред титулярите се завърнаха Кристиан Ньоргор и Кристофър Айер.

Сред титулярите на Ралф Рангник пък личеше името на Хуан Мата, който е пред напускане на Манчестър Юнайтед. Испанецът замени Маркъс Рашфорд спрямо състава от равенството с Челси. От скамейката започня Единсон Кавани, който не бе попадал в групата от месец март насам.

Гостите започнаха ударно, като изработиха два ъглови удара през първата минута. Отговорът на домакините не закъсня, но Кристиано Роналдо не успя да нанесе добър удар. Така се стигна до деветата минута, когато Бруно Фернандеш откри резултата след удар в празна врата.

Последва добро положение пред гостите. Кристиан Ериксен стреля мощно, но Давид Де Хеа спаси. В 22-ата минута Тони отправи удар с глава след центриране на Ериксен, но топката прелетя над вратата. Десет минути по-късно домакините пропуснаха отлична възможност след взаимодействие между Мата и Роналдо, но испанецът не се възползва от подаването на португалския ас с пета след отлично разиграване в пеналта на Брентфорд.

В 44-ата минута се стигна до втори гол за Манчестър Юнайтед чрез Кристиано Роналдо, който обаче беше отменен поради засада, макар и минимална за португалския ас.

Второто полувреме започна с натиск на “червените дяволи”. В 50-ата минута Роналдо изведе добре Далот, но ударът на последния срещна гредата. Така се стигна до 61-ата минута, когато португалецът беше повален в наказателното поле от Рико Хенри и така Мнчестър Юнайтед получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана Роналдо, който удвои резултата в поза на своя тим.

В 72-ата минута Манчестър Юнайтед стигна до трети гол чрез Рафаел Варан, който се разписа след изпълнение на ъглов удар, като това беше първото му попадение за сезона.

До края на сезона на Манчестър Юнайтед предстоят две гостувания, съответно на Брайтън и Кристъл Палас.

Манчестър Юнайтед - Брентфорд 3:0
1:0 - Фернандеш 9
2:0 - Роналдо 61-дузпа
3:0 - Варан 72

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Далот, Варан, Линдельоф, Телеш, Мактоминей, Матич, Еланга, Фернандеш, Мата, Роналдо

Брентфорд: Рая, Хенри, Бек, Янсон, Рурслев, Айер, Ериксен, Ньоргор, Янелт, Тони, Мбебо.