Барса сложи край на домакинските неудачи с успех над Майорка

Барселона се завърна на победния път в домакинството си на Майорка от 34-тия кръг на Ла Лига. Каталунците сложиха край на серията си от 3 поредни загуби на своя "Камп Ноу", записвайки победа с 2:1. Мемфис Депай откри резултата в 25-ата минута, а Серхио Бускетс удвои в 54-тата. Антонио Райио върна интригата в 79-ата минута, но все пак домакините удържаха победата и взеха ценни три точки в битката за топ 4.

Треньорът на домакините Чави Ернандес заложи днес на триото Мемфис Депай, Пиер-Емерик Обамеянг и Феран Торес в атака. В средата на терена действаха Френки де Йонг, Серхио Бускетс и Гави.

За гостите атаката водеха Фернандо Ниньо и Анхел Родригес, докато Дани Родригес действаше зад гърба им. Антонио Санчес и Роберто Баталия бяха двойката в средата на терена, а Пабло Мафео и Брайън Оливан оперираха по двете крила.

Барса създаде първата голова възможност в мача. В 5-ата минута Гави центрира за Обамеянг, който отблизо стреля с глава, но вратарят Серхио Рико направи блестящо спасяване и резултатът остана непроменен.

В 19-ата минута Майорка също пропусна невероятен шанс. Брайън Оливан подаде успоредно на голлинията за Фер Ниньо, който буквално на празна врата не успя да отбележи и стреля над напречната греда.

Домакините можеха да поведат в 23-ата минута, когато Роналд Араухо отбеляза гол, но той бе в засада и попадението не бе зачетено.

Две минути по-късно резултатът все пак бе открит. Жорди Алба подаде извеждащ пас за Мемфис Депай, който се отскубна и със страхотен шут от воле отбеляза за 1:0.

В 30-ата минута капитанът на гостите Антонио Райио за малко да си отбележи ефектен автогол. В опита си да отклони една топка, той с пета я насочи към вратата си, но Серхио Рико внимаваше и улови.

В 45-ата минута Френки де Йонг опита изстрел от дистанция, но прати кълбото над напречната греда.

В добавеното време на първата част гостите организираха хубава контраатака, Фер Ниньо получи топката пред наказателното поле, финтира защитник и стреля, но в ръцете на вратаря.

В 50-ата минута Антонио Райио за втори път бе на косъм от отбелязване на автогол. Бранителят се хвърли да избие центриране по земя и със самоотвержена намеса прати топката в гредата. В крайна сметка в ситуацията бе отсъдена и засада.

Четири минути по-късно Барселона удвои преднината си. Феран Торес получи прекрасен пас в наказателното поле, но се засуети и ударът му бе блокиран. Топката обаче стигна до Серхио Бускетс, който веднага я изстреля по посока на вратата и успя да отбележи за 2:0.

В 61-ата минута Депай получи пас в пеналта и с глава свали за Обамеянг, който стреля от движение, но покрай вратата.

След това в 65-ата минута самият Депай шутира от дистанция, но кълбото профуча над напречната греда.

В 68-ата минута нидерландецът отново реши да обстрелва вратата на съперника, този път с диагонален изстрел, но ударът му бе доста по-лош от предишния.

В 73-ата минута втори гол на домакините бе отменен заради засада. Тогава Феран Торес първо нацели напречната греда отблизо, а след това бе достатъчно настоятелен, за да прати топката в мрежата, но в хода на атаката имаше засада и попадението не бе признато.

Вместо каталунците да подпечатат победата си с трети гол, в 79-ата минута почти от нищото Майорка върна интригата. При едно центриране от фаул Антонио Райио с коляно засече топката във вратата на Тер Стеген за 2:1.

Барса се активизира и в 85-ата минута Усман Дембеле прати коварно центриране в наказателното поле, като топката опасно се насочи към вратата на съперника,  но вратарят Серхио Рико внимаваше и улови.

Все пак Барселона се поздрави с победата и събра актив от 66 точки, като така се завърна на 2-ото място в класирането. Майорка пък остава близо до опасната зона на 16-ата позиция с 32 точки.