Най-добрият отбор в редовния сезон Рилски спортист дава начало на плейофния си поход към титлата в НБЛ. Момчетата на Людмил Хаджисотиров приемат Ямбол в мач №1 от четвъртфиналите, който започва тази вечер от 19:00 часа и ще се излъчи пряко в ефира на Max Sport 2.
Рилецо, който завоюва сребърните медали през миналата година, спечели 25 от 27-те си двубоя в редовния сезон по пътя към първото място в крайното класиране. От другата страна отборът на Ямбол грабна последния билет за плейофите, след като завърши на осмата позиция с актив от 9 успеха и 18 поражения.
Самоковци нямаха никакви проблеми срещу този съперник в редовния сезон, като спечелиха и трите двубоя със сериозна разлика и прескочиха трицифрената граница. Първият мач в Ямбол завърши при 101:81 в полза на Рилски, след това тимът взе и домакинството си със 104:68, а при второто си гостуване Рилецо прегази съперника си със 115:76.
Снимка: НБЛ
Рилски спортист гледа с увереност към полуфиналите