Елче направи крачка към спасението след гол в края срещу Осасуна

Отборите на Елче и Осасуна завършиха наравно 1:1 в мач от 34-ия кръг на Ла Лига. Преднина за гостите даде Анте Будимир в 67-ата минута от дузпа, но появилият се от резервната скамейка Пере Мия (84’) възстанови равенството малко преди края на редовното време.

Двата тима не предложиха сериозна интрига и опасни положения през първата част, а в неговото течение, като че ли най-интересен акцент бяха двете принудителни смени, които домакините трябваше да извършват поради контузии на техни играчи.

Гостите откриха резултата в 67-ата минута, когато появилия се като резерва Диего Гонсалес извърши очевиден фал в наказателното поле, задържайки с ръка Анте Будимир. Именно нападателят се нагърби с изпълнението и не остави шансове на Едгар Бадия за 1:0.

Малко след попадението домакините получиха и нова лоша новина, след като те останаха с човек по-малко, тъй като още един техен играч получи травма, а Франсиско Родригес вече бе изчерпал всичките си пет смени. Елче успя да изравни шест минути преди края на редовното време, когато Пере Мия успя да засече центриране от корнер на първа греда и прати топката в мрежата Серхио Ерера за 1:1.

С тази точка Елче направи нова важна крачка към своето спасение и събра 39 точки от 34 мача и заема 13-ото място в класирането. Осасуна пък има 45 от също толкова мачове и е 9-и в подреждането на Ла Лига.

Снимки: Gettyimages