Милан се поизмъчи, но направи нова стъпка към Скудетото

Лидерът в Серия "А" Милан постигна важна победа по пътя си към Скудетото. "Росонерите" записаха минимален успех с 1:0 при домакинството си на Фиорентина от 35-ия кръг на италианския елит. Рафаел Леао отбеляза единствения гол в 82-ата минута, когато се възползва от грешка на противниковия вратар.

Стефано Пиоли не направи нито една промяна в състава си след драматичния успех с 2:1 над Лацио. Така Оливие Жиру отново водеше атаката на тима, като от по-задни позиции му помагаха Жуниор Месиас, Браим Диас и Леао. Гостите пък бяха подредени в 4-3-3 с Николас Гонсалес, Артур Кабрал и Рикардо Сапонара в нападение.

Още в седмата минута Тео Ернандес прати топката в противниковата мрежа, но при вдигнат флаг за засада. В 11-ата минута Игор можеше да се разпише след корнер, но опасният му удар профуча покрай вратата. Ернандес веднага отговори с изстрел от малък ъгъл, който обаче се оказа неточен. В 16-ата минута Франк Кесие пусна чудесен извеждащ пас към Жиру, но останал сам срещу вратаря, французинът вместо да отбележи гол, изкара топката в аут със своя шут.

Три минути по-късно Йосеф Малех удари Сандро Тонали в лицето, но съдията отказа да му покаже втори жълт картон. В 21-ата минута Сапонара опита далечен изстрел, който беше отразен от Майк Менян. В 33-ата минута Ернандес центрира остро, Пиетро Терачано изби топката, а Кесие пробва далечен удар, който не намери целта. В 43-ата минута капитанът на домакините Давиде Калабрия също стреля от дистанция, но и неговият шут беше разочароващ. Така първото полувреме приключи без точен удар за "росонерите".

Играчите на Милан започнаха силно втората част. Така в 48-ата минута те стигнаха до втория си голям пропуск в двубоя. Тогава “росонерите” проведоха опасна атака, като Леао получи възможност да стреля от точката за дузпа, но прати топката над вратата. В 52-ата минута Кесие най-после отправи точен изстрел за тима, но Терачано изби топката. Малко след това Ернандес осъществи поредния си пробив и стреля, но го направи неточно. В 61-ата минута резервата Анте Ребич беше изведен на добра позиция, но той сътвори поредния пропуск за домакините в мача.

В 76-ата минута Кабрал стреля с глава от упор и можеше да шокира домакините, но Менян прояви блестящ рефлекс и спаси удара му. Три минути по-късно "росонерите" поискаха дузпа за игра с ръка на резервата Джакомо Бонавентура, но съдията беше категоричен, че няма основания за подобно решение. Усилията на "Дявола" бяха възнаградени в 82-ата минута. Тогава Терачано сбърка със свой пас и подаде топката на Леао, който напредна и я прати в близкия му ъгъл за победното попадение в мача.

С третия си пореден шампионатен успех Милан запази първото си място в класирането с актив от 77 точки или с пет повече пред втория Интер, чийто мач с Удинезе е по-късно днес. Фиорентина пък остана на седмата позиция с 56 пункта след третата си последователна загуба в първенството.

МИЛАН - ФИОРЕНТИНА 1:0

1:0 Леао (82')

Милан: Менян, Калабрия, Калюлю, Томори, Ернандес, Тонали, Кесие, Месиас, Диас, Леао, Жиру

Фиорентина: Терачано, Венути, Миленкович, Игор, Бираги, Дънкан, Амрабат, Малех, Гонсалес, Кабрал, Сапонара

Снимки: Gettyimages