Рожденикът Бонучи спаси Ювентус от провал срещу последния

Ювентус надви с 2:1 Венеция като домакин в мач от 35-ия кръг на италианската Серия "А". Централният защитник Леонардо Бонучи бе героят за Старата госпожа днес с два гола. Той даде преднина на домакините в резултата в седмата минута. В 71-вата минута Матия Араму изравни, а само 5 минути по-късно празнуващият рожден ден Бонучи с втория си гол в мача направи резултата 2:1. Старата госпожа държи здраво четвъртото място, като вече е с 69 точки - 10 повече от петия Лацио. "Бианконерите" са и само на точка зад третия Наполи. Венеция е почти сигурен изпадащ в Серия "Б", като е последен в класирането с 22 точки и е на 6 точки от спасителната зона. За Венеция това бе девета поредна шампионатна загуба, а мачът бе дебют на новия треньор Андреа Сончин начело на тима.

Интересно за отбелязване е, че Старата госпожа не успя да спечели предишните си две домакинства в Серия "А" - с Интер (0:1) и Болоня (1:1). Венеция пък вече изглежда съвсем близо до раздяла с италианския футболен елит.

Шанс да започне от първата минута за Ювентус получи 18-годишният талантлив халф Фабио Мирети. Сред титулярите бе и левият бек Лука Пелегрини. Душан Влахович и Алваро Мората също бяха в стартовия състав, а на скамейката започна аржентинският нападател с изтичащ договор Пауло Дибала. Той влезе в игра през второто полувреме. За Венеция Тома Анри, Матия Араму, Микаел Кюизанс и Антонио Вака трябваше да бъдат най-сериозната заплаха за вратата на Войчех Шчесни.

Първата възможност за гол в мача се откри пред Денис Закария в третата минута. Швейцарският халф на торинци пробва удар от въздуха и топката не мина твърде далеч от целта. Секунди по-късно пък левият бек Лука Пелегрини разтресе напречната греда със страхотен шут от далечно разстояние.

Малко след това Федерико Бернардески падна в наказателното поле на Венеция, но дузпа не бе отсъдена. В седмата минута пък се стигна до поредната опасност за вратата на Ники Маенпаа и тя завърши с гол. Матайс де Лихт игра с глава и асистира на Бонучи, който, също с глава, заби топката в мрежата.

В 16-тата минута най-после и гостите застрашиха по-сериозно вратата на Шчесни. Матия Араму успя между няколко бранители в жълти екипи да нанесе удар, но не затрудни полския страж. Две минути по-късно пък младокът в състава на торинци Мирети стреля добре от дъгата на наказателното поле и това доведе до корнер. В 23-тата минута пък Тома Анри от Венеция не беше твърде далеч от попадение, но изстрелът му с глава все пак не намери очертанията на вратата на Юве.

В 31-вата минута Мората опита да внесе напрежение пред вратата на гостите и пробва удар по земя, но слабо и топката мина встрани от целта. Междувременно Денис Закария извърши доста грубо нарушение срещу противников футболист, което бе на ръба между жълт и червен картон. За късмет на швейцареца реферът му показа картона с жълт цвят. В 37-мата минута пък Антонио Вака, получил травма, бе сменен принудително от Лука Фиордилино.

В края на първата част Душан Влахович падна в наказателното поле на Венеция и останаха известни съмнения за извършено срещу сръбския нападател нарушение, но играта не бе спряна, а това бе и последната по-интересна ситуация през първото полувреме.

В 57-мата минута Адриен Рабио центрира опасно отляво и Данило бе на прекрасна голова позиция, но не успя да нанесе добър удар. В 68-мата минута пък гостите имаха чудесен шанс за 1:1, тъй като получиха право да изпълнят пряк свободен удар от много опасна за Шчесни позиция около дъгата на наказателното поле. Зад топката застана Араму, но той стреля в удобния за Шчесни ъгъл и полският вратар спаси.

Само две минути по-късно Венеция пропусна наистина златен шанс за гол. Араму бе изпуснат от отбраната на Ювентус и стреля от отлична позиция от въздуха, но не уцели вратата.

Напористият Араму все пак дочака звездния си миг днес в 71-вата минута. Израелската резерва Дор Перец свали топката с гърди за Араму и "десетката" на Венеция с брилянтен шут от воле извън наказателното поле изпрати топката в долния ляв ъгъл на безпомощния този път Шчесни.

Радостта на гостите обаче не продължи твърде дълго, тъй като в 76-тата минута Бонучи бе точен за 2:1. Навършилият 35 години днес централен защитник отново бе на точното място в точния момент. Данило игра с глава, защитата на Венеция не се ориентира по най-добрия начин и на практика от голлинията Бонучи успя да отклони топката във вратата.

До края на срещата играчите на Масимилиано Алегри задържаха резултата и прибавиха нови три точки към актива си, но играта им днес съвсем не бе убедителна.