Бохум срази Борусия (Д) в луд мач въпреки хеттрик на Холанд

Отборът на Бохум записа изненадващ успех с 4:3 като гост на Борусия (Дортмунд) в един от най-вълнуващите мачове в Бундеслигата през този сезон. Мачът ще бъде запомнен не само със седемте си гола, но също така с двата обрата, трите дузпи заради игра с ръка и хеттрика на звездата на “жълто-черните” Ерлинг Холанд

Първите осем минути бяха достатъчни, за да стане ясно, че двубоят ще бъде зрелищен. Още в третата Себастиан Полтер откри за гостите, разписвайки се с глава след центриране на Такума Асано. Само пети минути по-късно японецът направи втората си асистенция, като този път Герит Холтман беше точен с невероятен далечен шут. В 17-ата минута обаче Дортмунд получиха правото да изпълнят дузпа след игра с ръка на Милош Пантович. Холанд успя да я реализира и намали изоставането на своя тим. В 30-ата минута нападателят отново застана зад бялата точка след нова игра с ръка, но този път на Елвис Реджбекай. И в този случай норвежецът беше безпогрешен за 2:2.

В 62-ата минута Холанд оформи своя хеттрик в мача. Тогава капитанът Марко Ройс пусна пас към голмайстора, който нанесе слаб удар, но топката се отби в другия му крак и в крайна сметка влезе в противниковата мрежа. Въпреки това гостите не се отказаха и на своя ред също сътвориха обрат. В 81-ата минута Пантович центрира към резервата Юрген Локадия, който овладя топката по чудесен начин, обърна се към вратата и възстанови равенството със своя удар. Четири минути по-късно именно Пантович вкара победния гол в мача, като това стана от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Аксел Витсел.

Въпреки тази загуба Борусия остава недостижим на втората позиция в класирането с актив от 63 точки. Бохум пък постигна четвъртата си шампионатна победа като гост през сезона и се изкачи на 11-ото място с 39 спечелени пункта, като така си подсигури своето оставане в Бундеслигата два кръга преди края на сезона.

Снимки: Gettyimages