Кьолн се доближи до Европа

Кьолн спечели важна победа в битката за местата, даващи право на участие в евротурнирите. “Козлите” спечелиха с 4:1 гостуването си на Аугсбург са шести в класирането, като дори са на две точки от четвъртия РБ Лайпциг.

Отборът на Щефен Баумгарт взе солиден аванс след два ранни гола. Ян Тилеман откри резултата в 13-ата минута, а две минути по-късно Марк Ут удвои преднината на гостите. Антони Модест направи 0:3 от дузпа преди Флориан Нидерлехнер да намали, но Модест се разписа още веднъж в 77-ата минута.

Двубоят всъщност започна с по-добра игра на Аугсбург. Рубен Варгас се разходи през защитата на съперника, но не стигна до опасен удар. След това той центрира към Грегорич, чийто удар с глава отиде в ръцете на Швебе. Първото попадение обаче падна във вратата на домакините. Ниско центриране на Шмит намери Тилеман и той откри резултата. Две минути по-късно Ут удвои аванса на гостите с удар от воле. Аугсбург имаше две възможности да намали преди почивката, но не успя да стигне до гол.

В 63-ата минута Модест си спечели дузпа, която реализира и с това до голяма степен сложи край на интригата. За него това бе 18-и гол от началото на сезона, а в 77-ата минута той реализира и 19-ото си попадение. Между двата му гола Нидерлехнер отбеляза почетно попадение за домакините.

Снимки: Gettyimages