Кадис спъна Севиля в битката за второто място в Ла Лига

Отборът на Кадис се оказа непреодолимо препятствие пред борещия се за второто място в испанската Ла Лига тим на Севиля. Андалусийци завършиха само 1:1 у дома срещу аутсайдера в двубой от 34-ия кръг.

Така Севиля събра 64 точки и може да сдаде второто място във временното класиране в полза на Барселона. Каталунците имат мач в аванс и изостават само на точка от севилци. В неделя Барса играе срещу Майорка

Воденият от Юлен Лопетеги тим имаше огромно превъзходство, но не успя да го материализира. Юсеф Ен-Несири откри за Севиля още в 7-ата минута с първия си гол от края на септември м.г.

Тимът на Кадис, който се бори за оцеляване, успя да изравни в 66-ата минута с попадение на Лукас Перес. Резултатът, който не беше по вкуса и на двата тима, се запази до края на мача.