Дубъл на Мбапе не помогна на Пари Сен Жермен срещу Страсбург

Осигурилият си титлата във френската Лига 1 отбор на Пари Сен Жермен допусна равенство 3:3 при гостуването си на Страсбург в двубой от 35-ия кръг на шампионата. С това реми ПСЖ събра 79 точки, като води с 14 пред втория Марсилия

Страсбург пък е пети с 57 и се бори за място в евротурнирите. Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха в резултата още в третата минута чрез Кевин Гамейро. Той беше изведен в наказателното поле и успя от близка дистанция да промуши топката между краката на вратаря Джанлуиджи Донарума

До края на полувремето парижани стигнаха до равенство чрез Килиан Мбапе в 23-ата минута, който асистира на Ашраф Хакими в 64-ата за пълния обрат. В 68-ата минута Мбапе направи резултата 3:1 в полза на ПСЖ. След това настъпи отпускане в редиците на гостите. Четвърт час преди края Марко Верати си отбеляза автогол, а в 90-ата минута Антони Каси донесе равенството след неубедителна намеса на Донарума.

С двата си гола срещу Страсбург Мбапе изпревари Златан Ибрахимович във вечната ранглиста на голмайсторите за ПСЖ. Той вече има 115 попадения, докато шведът, който в момента е част от Милан, има 113. Номер 1 е Единсон Кавани със 138.