Рилски спортист затвори редовния сезон с разгром над Черноморец

Отборът на Рилски спортист надделя над Черноморец с 89:58 (29:13, 20:16, 23:15, 17:14) като домакин в „Арена Самоков“ в мач от последния, 27-и кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

С това двата състава сложиха край на редовния сезон. Рилски спортист завърши като лидер с 25 победи и 2 загуби, а Черноморец зае четвъртата позиция с 16 успеха и 11 поражения.

В плейофите тимът на Рилски спортист ще играе срещу отбора на Ямбол, а Черноморец ще има за съперник тима на Спартак Плевен. Първите мачове са през следващата седмица, на 2 май. Другите четвъртфинални двойки в НБЛ са Балкан - Академик Пловдив и Левски – Берое. Играе се до две победи от три възможни срещи.

В Самоков противниците изиграха двубой без особено напрежение, преминал под диктовката на Рилски спортист. Домакините не разчитаха на един от чужденците си Брендън Браун, а в състава на Черноморец липсвата Георги Боянов, който е болен и Евгени Хаджирусев, който е с травма в рамото. Домакините бързо взеха аванс и в осмата минута поведоха с 18 точки, а в края на първата четвърт резултатът бе 29:13.

Рилски спортист продължи да трупа преднина и на почивката домакините водеха с 49:29. Състезателите на старши треньора Людмил Хаджисотиров поддържаха солидна разлика и в третата част, която приключи при 72:44 в тяхна полза. Най-голямата разлика в мача достигна 34 точки.

Ей Джей Хес беше най-резултатен за Рилски спортист с 16 точки, а Трей Портър реализира 13 и овладя 6 борби. Андрей Иванов завърши със 17 точки и 13 борби за Черноморец, а Константин Коев се отчете с 14 точки, 4 борби и 6 асистенции.