Клоп критичен към Ливърпул за първите 45 минути срещу Евертън

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп беше критичен за играта на отбора през първите 45 минути при успеха с 2:0 над Евертън в градското дерби от 34-ия кръг на Премиър лийг. Анди Робъртсън откри резултата в 62-ата минута, а Дивок Ориги се разписа в 85-ата и оформи крайния резултат.

Включване на Ориги донесе успех на Ливърпул в дербито и остави Евертън в зоната на изпадащите

“Слава Богу, че във футбола има две полувремена. През първото не играхме особено добре. Съперникът ни затлудни, не успявахме да преодолеем отбраната им, липсваше ни движение.

Не бяхме достатъчно бързи, опитвахме се да си подаваме в зони, в които имаше по девет играчи на съперника. Но очаквахме такава игра от Евертън. Броят на победите ни в последните месеци е просто нереален.

Трябва да продължим да работим така”, коментира Клоп след 15-ата победа на тима си в последните 16 мача в Премиър лийг.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!