Аугсбург срази Бохум като гост и се устреми към оставане в елита

Аугсбург взе много ценна победа в битката за запазване на мястото си в германския футболен елит. В мач от 31-ия кръг на Бундеслигата баварците надделяха с 2:0 като гости над Бохум.

Защитникът на Бохум Максим Ляйш се опита в 15-тата минута да върне топката с глава на вратаря си Мануел Риман, но го направи по доста нескопосан начин и от това се възползва Андре Хаан. Нападателят пръв стигна до топката и успя майсторски да прехвърли Риман - 0:1.

В 43-тата минута Михаел Грегорич бе точен за 0:2 от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на ъгъла в наказателното поле.

През второто полувреме резултатът не бе променен и така Аугсбург събра 35 точки, с които е 14-и в класирането, на вече 7 точки над опасната зона. Бохум е 13-и с 36 точки.