Наполи се сгромоляса за 8 минути в Емполи и се отдалечи от Скудетото

Претендентът за Скудетото Наполи претърпя пълен провал при гостуването си на Емполи в двубоя помежду им от 34-ия кръг на Серия "А". „Партенопеите“ водеха с 2:0 до 80-ата минута, но тосканците осъществиха пълен обрат и с три гола за осем минути стигнаха до победа с 3:2. Това е техен първи успех през тази година, след като не бяха спечелили нито един от последните си 17 мача във всички турнири, а за последно бяха победили в шампионатен мач именно Наполи през декември.

В 44-ата минута неаполитанците поведоха с първия си точен удар в мача, когато се разписа Дрис Мертенс след асистенция на Ървинг Лосано. В 53-ата минута гостите отправиха втория си точен удар и той отново се превърна в гол. Този път автор на попадението беше капитанът Лоренцо Инсиние със своя шут по земя. Играчите на Емполи обаче не се предадоха и наложиха натиск. Той даде резултат в 80-ата минута, когато рикоширала топка отиде при Лиъм Хендерсън, който намали изоставането на тима си със своя изстрел.

Само три минути по-късно домакините съумяха да възстановят равенството. Тогава противниковият вратар Алекс Мерет се забави при изчистването на топката и когато я изрита, Андреа Пинамонти се изпречи на пътя ѝ. Така топката се удари в тялото на нападателя и се озова в мрежата на „партенопеите“. В 87-ата минута Недим Байрами центрира и именно Пинамонти отправи удара с глава, с който отбеляза победния гол в двубоя.

Наполи е на третата позиция в класирането с актив от 67 точки, като разликата спрямо лидера Интер, който е с мач по-малко, е пет точки. Така шансовете тимът да се пребори за Скудетото драстично намаляха. Емполи пък запази 14-ото си място с 37 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages