Георги Димитров с победа в британската Формула 4

Българският пилот Георги Димитров спечели второто състезание от сезона в британската Формула 4 днес на пистата „Донингтън парк”. Вчера Димитров завърши 10-и в квалификацията и се класира 9-и в първата надпревара за сезона. Това 10-о място в квалификацията му осигури полпозишъна за втория старт и той го превърна в победа.

С този успех на Димитров започна и защитата на титлата при отборите на новия му тим JHR Development.

Това е общо 4-а победа за Георги в британската Формула 4, през миналия сезон той записа три спечелени състезания за два отбора, а в началото на кампанията през 2022 е сочен за един от претендентите за титлата.

Заедно с Георги на подиума днес се качиха Алекс Дъни и още един пилот на JHR Developments Джоузеф Лоук. Двамата бях част от групата от петима пилоти, които преследваха Георги до самия финал на състезанието, но така и не успяха да го атакуват успешно. Състезателният уикенд в британската Формула 4 приключва по-късно днес с още едно състезание.