Монако съкруши Сент Етиен

Отборът на Монако разгроми с 4:1 като гост Сент Етиен в двубой от 34-ия кръг на френската Лига 1. С този успех тимът на монегаските се настани временно на третото място в класирането с актив от 59 точки.

Това беше шеста поредна победа за Монако, като благодарение на тази впечатляваща серия воденият от Филип Клеман тим катери бързо класирането. Гостите първи стигнаха до попадение, като негов автор стана Висам Бен Йедер в 23-ата минута.

Само 120 секунди по-късно Кевин Фоланд удвои. Уахби Хазри върна едно попадение от дузпа в 42-ата минута и така интригата се запази за втората част. В 61-ата минута обаче защитникът Тимъти Колоджейчак си отбеляза автогол и така авансът на Монако набъбна.

Малко след това феновете на Сент Етиен запалиха множество факли на трибуните, вследствие на което терена се покри с гъст дим. Така в 66-ата минута на мача беше взето решение срещата да се прекрати. След повече от 30 минути прекъсване главният съдия обяви, че срещата може да се доиграе. След подновяването на играта Монако стигна до четвърто попадение, а негов автор стана Майрон Боаду.

В друг мач от кръга Лион срази с 5:2 у дома Монпелие. Първото полувреме беше равностойно, като завърши 2:2 след попадения на Муса Дембеле (26) и Тиаго Мендеш (43) за Лион и Улай Уахи и Тежи Савание за Монпелия в края. След почивката домакините се развихриха и с голове на Усем Ауар (63, 90), Карл Токо-Екамби (68) стигнаха до убедителния успех.