Очаквайте в 13:50: Новият изп. директор на ЦСКА-София Радослав Златков представя концепцията си за развитие на клуба

Бадоса и Сабаленка продължават на полуфиналите в Щутгарт

Поставената под номер 2 Паула Бадоса (Испания) и миналогодишната финалистка Арина Сабаленка (Беларус) се класираха за полуфиналите на турнира на червени кортове в германския град Щутгарт с награден фонд 611 хиляди евро. Бадоса победи седмата в схемата Онс Жабюр (Тунис) със 7:6(9), 1:6, 6:3 за 2:11 часа и в понеделник ще се изкачи до номер 2 в световната ранглиста на УТА.

"Срещу Онс винаги е трудно. Тя е невероятна, играе толкова добре. Толкова е трудно да я победиш, така че наистина съм щастлива от този успех днес", каза Бадоса.

В третия си полуфинал за годината испанката ще срещне Арина Сабаленка от Беларус. Сабаленка, номер 3 в схемата и финалистка в Щутгарт от 2021 година, победи Анет Контавейт (Естония) с 6:4, 3:6, 6:1 и записа пети успех в пет мача срещу естонката.

"Третият сет беше перфектен за мен. Тя игра наистина много добре, беше труден мач и съм супер щастлива от резултата", каза Сабаленка.

В късния мач от четвъртфиналите номер 1 в световната ранглиста Ига Швьонтек (Полша) спечели срещу шампионката от Откритото първенство на САЩ и осма поставена Ема Радукану (Великобритания) с 6:4, 6:4 за 1:45 час. 20-годишната полякиня, която е и водачката в схемата на турнира, направи три пробива в двубоя и веднъж загуби подаването си. Тя започна мача с пробив, а във втората част поведе с 3:1 и затвори срещата с втория си мачбол. За Швьонтек това беше 21-а поредна победа.

Шампионката от 2017 година Лаура Зигемунд (Германия) отпадна на четвъртфиналите след загуба от Людмила Самсонова (Русия) с 5:7, 3:6.