Онс Жабюр с успешен старт на турнира в Щутгарт

Номер 10 в световната ранглиста по тенис за жени Онс Жабюр от Тунис стартира с успех на турнира в Щутгарт (Германия) от сериите УТА 500 с награден фонд 757 900 долара. 27-годишната Жабюр отстрани в първия кръг чехкинята Маркета Вондрушова с 4:6, 6:2, 6:3. Представителката на Тунис загуби първия сет, но след час и 42 минути осъществи пълен обрат и се класира за втория етап на турнира.

Елена Рибакина от Казахстан също записа победа в първия кръг. Рибакина, номер 19 в ранглистата, надигра германката Настася Шунк със 7:6(3), 7:5 в мач, продължил над два часа. Италианката Камила Джорджи отпадна от надпреварата след като отстъпи пред друга германка – Тамара Корпач с 6:3, 6:7(2), 1:6.

Изненада на старта поднесе 20-годишната представителка на домакините Ева Лис, номер 342 в света, която отстрани швейцарката Виктория Голубич с 5:7, 7:5, 7:5 след 3 часа и 9 минути игра. Лис ще играе срещу номер 1 в схемата Ига Швьонтек във втория кръг.