Везенков и Олимпиакос не намериха противодействие срещу фурията Майк Джеймс

Отборът на Монако открадна домакинското предимство от Олимпиакос, след като изравни резултата в четвъртфиналната серия между двата тима. Монегаските се погрижиха да развалят празничната атмосфера в "Двореца на мира и приятелството" в Пирея, постигайки убедителна победа с 96:72 (10:16, 30:12, 29:23, 27:21) над Александър Везенков и неговия отбор в мач №2 от серията. Третият двубой ще се проведе в сряда в зала "Гастон Медечин" в Монако.

За близо 32 минути на паркета Везенков се превърна в най-полезния състезател в редиците на Йоргос Барцокас със своите 14 точки, 4 борби, 3 откраднати топки и 1 асистенция при 3/4 стрелба за две точки, 2/4 от тройката и 2/4 от наказателната линия за коефициент на полезно действие от 19. От неговите съотборници Тайлър Дорси и Костас Папаниколау вкараха по 12 точки, а Шакийл МакКисик се разписа с 10.

Баскетболистите на Олимпиакос поведоха с 16:10 след първата четвърт, но играта им не спореше и със серия от 20:0 през втората четвърт, гостите обърнаха до 35:21 в своя полза по-малко от три минути преди почивката. След 20 минути домакините изоставаха с 28:40.

Три минути след началото на второто полувреме отборът на Монако се възползва от слабостите в представянето на Олимпиакос и увеличи аванса си до 18 точки при 52:34, а впоследствие до 19 при 60:41. Преди последните 10 минути Олимпиакос изоставаше с 51:69, а по-малко от пет минути преди финала разликата мина 20 точки.

За Монако във вихъра си бе звездата на тима Майк Джеймс, който остави най-хубавото от себе си за второто полувреме. Американският гард реализира само 2 точки през първите 20 минути, но след това избухна с 21 в следващите две части, за да завърши с 23 точки и 3 асистенции при 5/8 стрелба от тройката. Отлично включване от пейката направиха и Данило Анджюшич с 19 точки и 5 борби и Дуейн Бейкън със 17 точки и 6 овладени топки.