Севиля изтръгна победата от Леванте след трилър с пет гола

Севиля постигна трудна, но сладка победа с 3:2 в гостуването си на Леванте от 33-ия кръг на Ла Лига. Срещата бе истински трилър до последната минута, но все пак гостите показаха по-голямата си класа и изтръгнаха трите точки.

Севиля откри резултата в 14-ата минута, когато топката бе центрирана в наказателното поле и Текатито с глава отблизо отбеляза за 0:1.

В 22-ата минута обаче домакините възстановиха равенството след като получиха дузпа за игра с ръка на футболист на съперника и Хосе Луис Моралес бе точен от бялата точка.

Андалусийци отново си върнаха преднината в резултата в 28-ата минута с втори гол на Текатито. Този път той получи пас в наказателното поле, успя да отиграе топката между двама защитници и технично прехвърли вратаря а 1:2.

В 69-ата минута Леванте получи втора дузпа в своя полза, но този път Моралес пропусна от бялата точка.

В 81-ата минута Севиля увеличи преднината си с гол на Жул Кунде с глава след центриране от корнер.

Валенсианци обаче не се предадоха и в 87-ата минута Роберто Солдадо намали на 2:3 след асистенция на Луис Моралес.

Ветеранът имаше шанс дори да изравни резултата минута по-късно, но този път ударът му се отби от гредата.

Така Севиля удържа победата и с 63 точки си върна 2-ото място в класирането. Леванте пък остава в опасната зона на 19-ата позиция с 25 точки.

Снимки: Gettyimages