Монако с пета поредна победа

Монако записа пета поредна победа на сметката си в Лига 1 на Франция. Монегаските се наложиха с минималното 1:0 в домакинството си на Ница от 33-ия кръг. Единственият гол отбеляза Александър Головин в 45-ата минута на срещата, но така тимът му прибави ценни три точки в актива си в битката за топ 3, още повече, че победата бе постигната срещу пряк конкурент.

В същото време в друг мач от кръга Лил допусна загуба с 1:2 като гост на Реймс. Така бе продължена негативната серия от 4 поредни мача без успех за "Мастифите". Маршал Мунеци откри за Реймс в 32-ата минута, но Ренато Санчес изравни в 57-ата минута. Победният гол за домакините дойде в добавеното време, а неговият автор бе Юнис Абделхамид.

Вече завършиха и още три мача от този кръг, като Бордо и Сент Етиен направиха 2:2, Троа загуби у дома от Клермон с 0:1, а Лориан победи Метц с 1:0.

След тези мачове Монако е 4-и с 56 точки, Ница заема 5-ото място с 54, Лил е 10-и с 48 точки.