Реал Мадрид марширува към титлата в Ла Лига

Отборът на Реал Мадрид записа четвърта поредна победа в Ла Лига, след като сломи с 3:1 Осасуна като гост в двубой от 33-ия кръг. Така мадридчани събраха 78 точки и водят уверено пред втория Атлетико Мадрид, който има 61 и са много близо до спечелването на трофея в Ла Лига.

Резултатът в полза на гостите откри Дейвид Алаба в 12-ата минута. Само минута по-късно Анте Будимир изравни за памплонци. В самия край на полувремето Марко Асенсио отново изведе Реал напред. През второто полувреме Карим Бензема пропусна на два пъти от дузпа, а в добавеното време Лукас Васкес оформи крайното 3:1 в полза на устремилите се към 35-ата титла в Испания гости.

Треньорът на мадридчани Карло Анчелоти бе извършил куп промени в състава. Почивка получи Лука Модрич, Тони Кроос бе оставен като резерва и така халфовата линия бе съставена от Дани Себайос, Феде Валверде и Едуардо Камавинга. Винисиус също остана извън стартовите 11. Така капитанът Карим Бензема си партнира в атака с Родриго и Марко Асенсио.

Двубоят започна с добра игра на домакините, които създадоха няколко ситуации пред вратата на Куртоа. Първото дойде в петата минута, когато Анте Будимир стреля опасно. Минута по-късно Дарко Брашанац се размина на сантиметри с попадение. Реал отговори с удар на Родриго, но Ерера спаси. Така се стигна до 12-ата минута, когато мадридчани откриха. Карим Бензема се откри отдясно, след това подаде пред вратата, където Дейвид Алаба стреля, Ерера спаси, но при добавката австриецът порази мрежата. Радостта на мадридчани още не беше отшумяла, когато Осасуна изравни, след като Будимир се възползва от грешка на Милитао в отбрана.

Играта остана много открита, като положенията се редуваха и пред двете врати. В 32-ата минута Будимир вкара за втори път топката във вратата на Реал, но попадението беше отменено поради засада.

В самия край на първото полувреме Реал Мадрид отново излезе напред в резултата. Камавинга намери Дани Себайос в наказателното поле, Ерера отново отрази първоначалният удар, но при добавката Марко Асенсио вкара за 2:1. В заключителните секунди Алаба получи контузия, което принуди Карло Анчелоти да го замени с Дани Карвахал през втората част.

След почивката домакините се опитаха да се върнат в мача, но Куртоа спаси удар на Брашанац. В 51-ата минута се стигна до дузпа за Реал, отсъдена за игра с ръка. Зад топката застана Карим Бензема, но Серхио Ерера спаси удара на французина. Само седем минути по-късно Бензема пропусна втора дузпа, отсъдена за нарушение срещу Родриго. До края Реал се опита да реши мача в своя полза, но трябваше да изчака до добавеното време, когато Лукас Васкес се разписа. Влезлият като резерва на мястото на Родриго Винисиус получи топката от Карим Бензема, нахлу в наказателното поле и подаде към Васкес, който не сгреши.

Осасуна - Реал Мадрид 1:3
0:1 - Алаба 12
1:1 - Будимир 14
1:2 - Асенсио 45
1:3 - Васкес 90
ОсасунаЕрера, Начо Видал, Давид Гарсия, Аридане, Коте, Монкайола, Брашанац, Хави Мартинес, Рубен Гарсия, Авила, Будимир.

Реал Мадрид: Куртоа, Васкес, Милитао, Алаба, Начо, Камавинга, Себайос, Валверде, Асенсио, Родриго, Бензема (к).