Юношите до 19 години отстъпиха на Унгария в контрола

Националният отбор на България по футбол до 19 години отстъпи с 1:2 при гостуването си на Унгария в първата от двете приятелски срещи между двата състава. Мачът се игра в базата на местната футболна федерация в Телки.

Макар и без доста от основните си състезатели, българският юношески тим се представи на ниво и имаше шансове да стигне до равенство. Унгарският отбор поведе през първата част с две попадения в рамките на две минути, дело на Антал Якобишвили. В 38-ата минута нападателят на Лудогорец Борислав Рупанов намали преднината на домакините, а през второто полувреме България пропусна няколко добри ситуации, с които можеше да отбележи втори гол.

Втората проверка между двата отбора е на 21 април от 12:00 часа отново в Телки, съобщиха от Българския футболен съюз.

Съставът на България:

1. Йордан Димитров, 3. Теодор Иванов, 4. Несин Селим, 6. Денис Динев, 20. Николай Желязков, 5. Валентин Петров (77 – 15. Мартин Максимов), 16. Димитър Иванов, 17. Павел Жабов (59 – 10. Георги Чорбаджийски), 19. Николай Златев (81 – 11. Георги Атанасов), 22. Борислав Рупанов (81 – 18. Даниел Хвойнев), 9. Борис Димитров (77 – 8. Марин Петков)

Селекционер: Ангел Стойков