Юношите до 19 обърнаха Черна гора - Жабов герой

Юношите на България до 19 години победиха връстниците си от Черна гора във втората контрола между двата тима в София. След като преди три дни играчите на Ангел Стойков се наложиха с 1:0, днес постигнаха обрат до 3:1. Гостите поведоха с гол на Владимир Перишич, но преди почивката Даниел Хвойнев изравни. През втората част пък резервата Павел Жабов донесе успеха за нашите с две попадения.Срещата бе предавана пряко в ефира на Sportal TV.

Срещата започна равностойно, но първата опасност бе за домакините. Никола Илиев стреля добре от фаул, а страничната греда спаси вратар.

Резултатът бе открит от гостите в 26-ата минута. Тогава след разбъркване в наказателното поле Владимир Перишич успя да прокара топката зад Давид Борисов за 1:0 в полза на своя тим.

В 35-ата минута България изравни. Даниел Хвойнев бе оставен непокрит при едно центриране от ъглов удар и от близко разстояние реализира за равенството.

В 71-ата минута нашите стигнаха до пълен обрат. Влезлият като резерва Павел Жабов засече подаване отдясно и даде преднина на "лъвчетата".

Седем минути по-късно отново Жабов бе точен и вкара трети гол за България. Футболистът на ЦСКА - София изпревари вратаря на съперника и с глава бе точен за 3:1.

БЪЛГАРИЯ 3:1 ЧЕРНА ГОРА
0:1 Перишич (26)
1:1 Хвойнев (35)
2:1 Жабов (71)
3:1 Жабов (78)

БЪЛГАРИЯ: 1.  Давид Борисов, 3. Теодор Иванов, 5. Валентин Петров, 6. Денис Динев, 8. Красиан Колев, 9. Борис Димитров, 10. Никола Илиев, 14. Никола Царевски, 16. Димитър Иванов, 18 Даниел Хвойнев, 21. Николай Желязков

ЧЕРНА ГОРА: 12. Андрей Кривокапич, 2. Джордже Песукич, 3. Данило Драгичевич, 4. Неманя Царевич, 6. Емин Куйович, 7. Лазар Станишич, 8. Петър Анчич, 14. Владимир Перишич, 18. Милан Раганович, 20. Боян Павичевич, 23. Никола Вукович