Йоана Илиева след спечелената историческа квота за Париж

Салах твори история и е безмилостен към Манчестър Юнайтед този сезон

Мохамед Салах бе с огромен принос за категоричната победа на Ливърпул с 4:0 на "Анфийлд" срещу Манчестър Юнайтед в отложен мач от 30-ия кръг на Премиър Лийг. Победата не само донесе радост на мърсисайдци в едно от най-вълнуващите дербита в историята на футбола, но и им позволи временно да излязат на първо място в класирането на английското първенство, с 2 точки пред Манчестър Сити. "Гражданите" обаче имат мач по-малко в битката за титлата.

Салах асистира на Луис Диас за първия гол в мача още в петата минута, после египетският нападател направи сам резултата 2:0 в средата на първата част, а пет минути преди края оформи крайния резултата с второто си попадение в дербито.

60 Ливърпул - Манчестър Юнайтед 4:0, 19.04.2022

По този начин Салах записа името си в историята като първият футболист във Висшата лига, който вкарва пет гола на Манчестър Юнайтед в един сезон. При победата с 5:0 на Ливърпул срещу същия съперник на "Олд Трафорд" през октомври миналата година Салах заби хеттрик.

В добавка към това 29-годишният египтянин стана и едва вторият играч, който успява да се отличи с гол и асистенция при домакинство и при гостуване срещу "червените дяволи" в рамките на един сезон в Премиър Лийг. Преди него това успява да стори единствено бившата звезда на Арсенал Месут Йозил през сезон 2015/16.

Манчестър Юнайтед пък определено няма да запомни с добро тази вечер. Именно Ливърпул е тимът, отбелязал най-много голове (74) във вратата на "червените дяволи" в исторически план във Висшата лига.

Трябва да се посочи и това, че Ливърпул подчини Манчестър Юнайтед през този сезон с комбиниран резултат от двете срещи за първенство между двата отбора 9:0. В цялата си история Манчестър Юнайтед има само една по-тежка комбинирана загуба - 0:11 срещу Съндърланд през 19-и век (сезон 1892/93).