Балкан победи Черноморец с 92:70 като домакин в мач от 25-ия кръг на НБЛ и постигна първи успех над този съперник през сезона. С тази победа “зелените" си гарантираха второто място в редовния сезон. Старши треньорът на лотевградчани Небойша Видич бе доволен от резултата срещу Черноморец в НБЛ, но не и от всички аспекти от играта на своя тим.
“Енергията е важен аспект в живота, но и в спорта също. Мисля, че те не изглеждаха с такава добра енергия, както в предишните мачове. Ако говорим само за този мач, първият ключ за успеха, беше, че спряхме техния най-добър играч, по коефициент, по точки. Удържахме го само до 9 точки (б.р Георги Боянов ). Това е по-малко от половината на средните му показатели. Втората причина е, че контролирахме борбите. Мисля, че те хванаха някои борби в нападение в края на мача, а ние играхме с млади играчи, не с обикновената петица с двама високи. Когато играем с Бургас, това е най-важно.
Балкан с категорична победа над Черноморец
Не бях щастлив с някои проблеми в комуникацията, безотговорността в някои моменти, които могат да направят нашите нападения по-плавни. Ще работим върху това, за да установим нашите принципи да поставим мача на високо ниво. Не бях щастлив особено с някои неща, които направихме през първото полувреме, с някои неразбирателства между моите момчета, които не може да се случват в края на април.
Надявам се, че хората в Ботевград ще разберат, че мачът в сряда е този, който ще определи участието ни във Финалната четворка на Балканска лига и ще ни помогнат. Благодаря и за подкрепата им днес (б.р. вчера). Второ, това е нов мач след два дни. Не е лесно. Опитвам се да спестя енергията на някои титуляри Митко има някаква болка. Надявам се, че ще бъдем готови с енергия на първо място и ще имаме добър мач. Мисля, че с всичкото напрежение, което имат тук, играчите, които играят и в ББЛ, имаха хубав уикенд в Русе. Това беше очевидно особено за Здравко Христов, който изглеждаше сякаш е от друга планета”, заяви Небойша Видич.