Байерн не сгреши срещу Арминия и вече докосва титлата

Байрен (Мюнхен) срази с 3:0 като гост Арминия (Билефелд) в среща от 30-ия кръг на германската Бундеслига. Автогол на Якоб Лаурсен в 10-тата минута и попадения на Серж Гнабри (45+7’) и резервата Джамал Мусиала (85’) донесоха успеха на водения от Юлиан Нагелсман тим. Байерн е първи в класирането със 72 точки, като е с 9 точки аванс пред втория Борусия (Дортмунд). Арминия остава на предпоследното 17-о място с 26 точки. Байерн може да триумфира с титлата още след седмица, когато приема тъкмо Борусия (Дортмунд) на "Алианц Арена" в 31-ия кръг.

В осмата минута Левандовски бе много близо до поредния си гол за сезона. Полякът опита удар с глава от близко разстояние, стражът на Арминия Щефан Ортега някак успя да избие топката с ръка и кълбото се отби последователно от напречната греда и страничния стълб, но не премина голлинията с пълния си обем.

Само 2 минути по-късно Левандовски отново застраши врата та на домакините и този път топката попадна във вратата, като всичко бе в рамките на правилата. Попадението обаче не бе на поляка, а автогол на Якоб Барет Лаурсен, тъй като от неговото тяло топката се озова във вратата. Ситуацията бе преразгледана за потенциална засада на Левандовски, но бе взето решение, че такава няма и мюнхенци излязоха напред в резултата.

Денят стана още по-лош за Лаурсен, който получи контузия и в 39-тата минута бе сменен от Джордж Бело. В добавеното време наставникът на Арминия Франк Крамер и помощникът му Илия Груев трябваше да извършат още една принудителна смяна, тъй като Фабиан Кунце получи тежка травма и бе изнесен от терена на носилка, а на негово място в игра се появи Себастиан Василиадис.

В 43-тата минута Масая Окугава от Арминия показа отлична съобразителност в наказателното поле на баварците след дълго подаване и изпрати топката във вратата на Мануел Нойер, но попадението бе отменено заради засада на японския офанзивен халф.

В седмата минута на добавеното време на първата част Серж Гнабри направи резултата 0:2. Германският национал засече по отличен начин от въздуха подаване на Йозуа Кимих и целта бе поразена.

Матеус: Класическото ДНК на Байерн вече го няма

През второто полувреме баварците понамалиха оборотите, а за стража им Мануел Нойер имаше малко повечко работа, но опитният вратар показа класа в някои ситуации, в които трябваше да се намесва. Стигна се до 85-тата минута, когато резервата Джамал Мусиала се възползва по най-добрия начин от чудесна асистенция на Левандовски и успя между бранителите на домакините да отклони топката във вратата.