Цървена звезда и Партизан не успяха да излъчат победител

Цървена звезда и Партизан не успяха да излъчат победител в супердербито на Сърбия. Този път двата гранда направиха постен и нервен сблъсък, който завърши без попадения в някоя от двете врати - 0:0. Мачът бе от 1-ия кръг в шампионския плейоф на сръбската Супер лига.

Положенията пред двете врати почти липсваха. Партизан имаше нелош шанс в 25-ата минута, когато Терзич бе намерен непокрит около точката на дузпата, но вместо да стреля в опразнената врата, той отправи комичен и крайно неточен шут над вратата.

Цървена звезда пък пропусна най-добрата си възможност в 43-ата минута, когато Гелор Канга отправи опасен удар в очертанията на вратата, но стражът Неманя Стеванович направи чудесно спасяване.

В крайна сметка победител нямаше, а равенството бе справедлив резултат. Така двата тима продължават преследването помежду си в битката за титлата. Звезда води в класирането с 82 точки, докато Партизан е на 2-ата позиция с 80 точки.