Гуардиола: Не става въпрос за умора, имахме възможност да стигнем до равенството

Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола заяви, че се гордее с реакцията и представянето на своя отбор във второто полувреме на полуфинала за ФА Къп с Ливърпул. „Гражданите“ губеха с 0:3 на почивката, но след това успяха да изравнят играта и да отбележат два гола. В крайна сметка мърсисайдци се класираха за финала след успех с 3:2 на "Уембли".

„Дадохме всичко след трудното първо полувреме. За първия гол – те са много, много силни при статични положения. Вторият гол бе инцидент. Трудно е да се върнеш след такова изоставане, но играчите се справиха перфектно след почивката. Говорих с отбора, а не със Зак Стефен индивидуално. Той е силен. Беше просто един инцидент и той ще си вземе поука за в бъдеще. Когато топката е там, винаги може да се случи нещо подобно.

През второто полувреме имахме шансове да стигнем до равенството. Този мач беше труден, защото само ние знаем как дойдохме тук – след мачовете, които имахме, и проблемите, които имахме с някои от играчите. Тези момчета играха с много гордост през втората част.

Най-сетне ще имаме един-два почивни дни. Знаем, че имаме още седем мача в първенство и двубоите в Шампионската лига. Ще видим какво ще се случи“, заяви Гуардиола.

Снимки: Imago