Арсенал продължи да затъва

Арсенал допусна трета поредна загуба, след като отстъпи с 0:1 при гостуването си на Саутхамптън. Единственото попадение реализира Ян Беднарек в 44-ата минута.

Тимът на Микел Артета не само изпусна шанс да се изравни по точки с четвъртия Тотнъм, но и бе изпреварен от Манчестър Юнайтед. Слеващата седмица на "артилеристите" предстоят гостуване на Челси и домакинство на Ман Юнайтед в директна битка за място в топ 4.

Арсенал започна добре мача, но спасявания на вратаря Фрейзър Форстър спряха Марнители и Сака. Лондончани продължиха да имат предимство по отношение на владеенето на топката, но все по-трудно създаваха положения. Саутхамптън бе добре организиран в защита, а в края на първото полувреме стигна и до гол, след като гостите не успяха да се справят добре с ъглов удар и Беднарек се разписа.

След почивката Арсенал стигна до добра възможност, но отново Форстър бе на високо ниво. Стражът направи блестящо спасяване след удар на Емил Смит Роу, а след това се справи с удар на Сака. В самия край Форстър отрази и изстрел на Гранит Джака.

Снимки: Gettyimages