Хебър на победа от финал в Efbet Супер Волей след втора лесна победа над Дея спорт 🏐

Волейболните шампиони от Хебър (Пазарджик) е само на победа от класиране за финалния плейоф в Efbet Супер Волей. Момчетата на Камило Плачи биха категорично у дома Дея спорт (Бургас) с 3:0 (25:19, 25:17, 25:21) в втората среща от полуфинала помежду им, играна тази вечер пред близо 1300 зрители в зала "Васил Левски" в Пазарджик.

По този начин Хебър води с 2-0 победи в плейофната серия. Играе се до 3 победи от 5 мача. Третият мач между двата тима е в понеделник (18 април) от 18,30 часа в зала "Младост" в Бургас, а ако се стигне до 4-та среща, тя ще бъде във вторник (19 април) от 20,00 часа пак в Бургас.

Началото на първия гейм беше равностойно до 5:5, след което гостите от Дея спорт поведоха със 7:5 след грешки в атака на Якопо Масари и Теодор Тодоров от Хебър. Шампионите реагираха веднага, като изравниха при 8:8 и дори дръпнаха с 9:8 след атака на Масари последвана от две успешни контри на Тодор Алексиев. Разликата нарасна до 12:9 за "тигрите" след грешка на Георги Петров и успешна блокада на Алексиев, което пък накара треньорът на бургазлии Венцислав Симеонов да поиска тайм-аут. Въпреки това, преднината на Хебър стана 14:10 след отлична изява при мрежата на разпределителя Гьорги Гьоргиев. Дея спорт намали до 16:15 след атаки на Петров и Тодор Вълчев и грешка при мрежата на Теодор Тодоров от домакините. Пазарджиклии си върнаха предимството при 19:15 след отлични изяви на Гьоргиев и Масари и грешка в атака на Денис Чавдаров от гостите. Независимо от второто прекъсване за Венци Симеонов и Дея спорт, преднината на Хебър стана 21:15 след нова атака на Масари и блокада на Тодоров. В крайна сметка момчетата на Камило Плачи спокойно спечелиха гейма с 25:19 след грешка от сервис на Тодор Вълчев.

Втората част тръгна по-добре за Хебър, които дръпнаха с 3:1 след атака през центъра на Виктор Йосифов и грешка на Стипе Перич от гостите. Двата тима продължиха равностойно до 9:7, след което разликата набъбна до 13:7 след отлични изяви в атака на Якопо Масари и Тодор Алексиев и грешка на Тодор Вълчев от Дея спорт. Това накара треньорът на бургазлии Венцислав Симеонов да поиска отново тайм-аут. Преднината на шампионите продължи да расте до 19:10 след нова грешка на Вълчев и два последователни блока на Теодор Тодоров. Междувременно в игра за Дея спорт се появиха Леон Тончев и Борислав Николов, а в полето на Хебър - Дейвид Кръстев. Хебър без проблеми затвори гейма в своя полза с убедителното 25:17 след сервис в аут на Денис Чавдаров и поведе с 2:0.

Третият гейм стартира напълно равностойно до 5:5, след което Хебър поведе със 7:5 след мощна атака на Якопо Масари и технично пускане на Брадли Гънтър. Двата тима отново продължиха равностойно, но все пак разликата леко нарасна до 13:10 след контра на Гънтър. Резултатът стана 19:15 след нови две успешни атаки на Тодор Алексиев. Хебър запази преднината си до 22:18 след силна контра на Масари, след което спечели гейма с 25:21, а с това мача с 3:0.

Най-полезен за Хебър стана Якопо Масари със 17 точки (1 блок, 59% ефективност в атака и 71% позитивно посрещане - +12) за победата. Тодор Алексиев добави още 13 точки (1 блок, 57% ефективност в атака и 76% позитивно посрещане - +11) за успеха.

За Дея спорт Георги Петров (1 блок, 1 ас и 40% ефективност в атака - +6) и Тодор Вълчев (53% ефективност в атака и 66% позитивно посрещане - +6) завършиха с 12 и 10 точки.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) 3:0 (25:19, 25:17, 25:21)

ХЕБЪР: Гьорги Гьоргиев 3, Брадли Гънтър 9, Тодор Алексиев 13, Якопо Масари 17, Виктор Йосифов 6, Теодор Тодоров 8 - Теодор Салпаров-либеро (Мартин Симеонов, Дейвид Кръстев)

Старши треньор: КАМИЛО ПЛАЧИ

ДЕЯ СПОРТ: Георги Братоев, Георги Петров 12, Тодор Вълчев 10, Димитър Маринков 6, Денис Чавдаров 7, Стипе Перич 3 - Гейдж Уорсли-либеро (Леон Тончев 4, Борислав Николов 1, Иван Дунков-либеро)

Старши треньор: ВЕНЦИСЛАВ СИМЕОНОВ.

СНИМКИ: Национална волейболна лига (НВЛ), startphoto.bg