Несигурна игра спъна Цветелин "CeRq" Димитров и EG към PGL Major Antwerp 2022

Отборът на EG с Цветелин "CeRq" Димитров не успя да се справи срещу Team Liquid, който е един от най-силните съперници на "гениите" в квалификацията за PGL Major Antwerp 2022. Битката завърши при резултат 0:2 (9-16, 10-16), като тази победа изпраща победителите към големия турнир, а българският снайперист и компания ще трябва да се борят за последното свободно място.

За разлика от предишните две игри, които бяха доминирани от нашето момче, днес не показа нужната класа, като заработи скромните 29 убийства. Останалата част от състава също не блесна с интересни индивидуални отигравания, а по-скоро добрата организация на геймърите им докара няколко важни рунда.

Причините за кошмарите на Цветелин "CeRq" Димитров и EG

Карта №1 - Vertigo, която е и най-слабата за "гениите" не впечатли с нищо. Състезателите на Liquid бяха много по-стабилни и успяха да вземат победата. Избраният от EG - Inferno се оказа доста по-сполучлив за играчите на Джейк "Stewie2k" Юп. Те показаха силно полувреме като T, а през втория халф защитата им изглеждаше непревземаема, докато опонентите им не решиха да играят по-разпръснато и с това да си заслужат мястото в Белгия.

"Гениите" ще опитат да заемат последното останало място за Мейджъра, като тяхното първо препятствие е тима на Party Astronauts.