Фаворитите се класираха за полуфиналите в Лигата на конференциите

Тази вечер се изиграха ответните двубои от четвъртфиналите в Лигата на конференциите. Новият турнир на УЕФА събра доста равностойни отбори в тази фаза и всеки от тях имаше реални шансове да продължи напред. До изненади обаче не се стигна и по-именитите тимове се класираха за полуфиналите.

С най-голям интерес се чакаше мачът между Рома и Бодьо/Глимт. "Вълците" допуснаха обрат и загубиха с 1:2 в Норвегия, а през есента бяха разбити от същия съперник с 1:6 в групите. Сега тимът на Жозе Моуриньо беше жаден за реванш и постигна впечатляващ успех с 4:0. Над всички беше Николо Дзаниоло, който зарадва тифозите на "Олимпико" с хеттрик.

Лестър и ПСВ Айндховен изненадаха с нулево равенство в Англия, а в реванша "лисиците" спечелиха с 2:1 и намериха място на полуфиналите. Еран Захави даде преднина на домакините в 27-ата минута, но Джеймс Мадисън и Рикардо Перейра донесоха обрата в полза на Лестър с попадения в последния четвърт час.

В голямата четворка е и Марсилия. Френският гранд записа нова победа срещу ПАОК, този път с 1:0. Тимът на Хорхе Сампаоли пристигна в Солун с минимален аванс след успеха с 2:1 на "Велодром". В началото домакините от Гърция пропуснаха няколко положения, а Димитри Пайе откри за ОМ в 34-ата минута и улесни задачата на отбора си.

Фейенорд очакваше труден реванш срещу Славия (Прага) след зрелищото 3:3 в Ротердам. Нидерландският гранд обаче демонстрира по-голямата си класа и спечели с 3:1. Сириел Десерс заби два гола, а един добави Луис Синистера. Почетното попадение за чехите беше дело на Ибрахим Траоре.

След днешните мачове станаха ясни и двойките за полуфиналите. Лестър ще се изправи срещу Рома, а Фейенорд ще играе срещу Марсилия.

Финалът в Лигата на конференциите ще се състои в Тирана.